WhatsApp
Telefon

Mini hasar sigortası

Ferdi kaz 

Mini Hasar Sigortası Nedir?

  Kiralık araçlar her ne kadar kaskolu olsa da kasko şirketleri lastik, cam, far, çizik gibi küçük hasarları karşılamıyor. Ekonomik araçlarda muafiyet tutarı 5.000, orta sınıf araçlarda 7.500 üst sınıf araçlarda 10.000 lira civarındadır. Firma ve modele göre fiyatlar farklılık göstermez. 

  Kiralık araçta, muafiyet tutarının altında herhangi bir kaza veya hasar oluştuğunda kiralayan kişi sorumludur. Araçta oluşan hasarı kiralayan ödemekle yükümlüdür. Kasko şirketlerinin karşılamadığı mini hasarların sigorta kapsamına alınması bu zaruriyetten doğmuştur. Kiraladığınız araçta mini hasar oluştuğunda konya araba kiralama hizmetinden yararlanıyorsanız 1.000 liraya kadar muaf olup ödeme yapmazsınız.

 

Sigorta

 Araçlarımızda %4 muafiyetli standart Rent a Car kaskosu mevcuttur. Kiracı, kaza ya da hasar durumunda kiracı aracın muafiyet bedelini ödemeyi kabul ve beyan eder. Aracın lastikleri, cam aksamı, alt takımı kasko kapsamı dışındadır. Kiracı aracın hor ve dikkatsiz kullanılması, yanlış yakıt doldurması gibi hatalar sonucu doğabilecek tüm masrafları karşılayacak olduğunu kabul ve beyan eder. Kiracı, Kiralama kontratı üzerinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, araçla kapasitesinden fazla yolcu taşınması, alkol ve ya uyuşturucu etkisi altında aracın kullanılması sebeplerinden kaynaklı bir kaza durumunda sorumluluğun Kiracıda olduğunu kabul ve beyan eder. Kiracı, aracı yapılı olmayan veya off-road olarak tabir edilen bölgelerde kullanması halinde araca gelebilecek herhangi bir hasar durumunda sigorta ve kaskonun  yine devre dışı kalacağını bilir ve doğacak hasar masraflarını  karşılamayı kabul ve beyan eder. Aracın çalınması durumunda kiracı mutlak suretle aracın ruhsatını ve  anahtarını ibraz etmek zorundadır. Aksi halde sigorta kapsamı gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve sigorta devre dışı kalır

Şirketimiz bünyesince size sunulan ek koruma sigortaları ile hasar durumlarında oluşabilecek masraflardan alınan sigorta paketine göre muaf olabilirsiniz. Burada en önemli husus, her ne kadar ek koruma sigortası satın alınsa da, hasar durumularında Kiracı, aracın ve kazaya karışan bütün araçların (3. Şahısların araçları dahil)  hasarlı fotoğraflarını aracı yerinden hareket ettirmeden çekmekle, hasarın gerçekleştiği bölgedeki yetkili kolluk gücünden (Polis, Jandarma) resmi hasar tespit tutanağı ve alkol testi tutanağı edinmekle, yükümlü olduğunu kabul ve beyan eder. Aksi halde  satın alınan ek koruma sigortaları  geçersiz olacaktır.  Ek koruma Sigorta Çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir.

 

Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

 Aracın ön camı, lastiklerinde ve farlarında kiralama süresince hasar oluşması durumunda     doğacak masrafları kapsar.

 

Mini Hasar Sigortası (CDW)

Çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1.000 TL’ye kadar olan hasarları (park yeri, ufak çizikler, lastik -cam-far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

 

Muafiyetsiz Full Kasko (SCDW)

Rezerve edilen araç grubuna göre 700 EUR ile 4000 EUR arasında değişen Kiracı sorumluluğundaki muafiyet bedelleri  vardır. Kiracı bir hasar durumunda hasar bedeline bakılmaksızın araç grubuna göre 700 EUR ile 4000 EUR muafiyet bedelini ödemeyi kabul eder. Kiracı dilerse bu opsiyonel sigortayı satın alıp muafiyet bedelini ortadan kaldırır ve hasar durumunda hiçbir sorumluluk almaz.

Genç Sürücü (+SMI)

21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralana bilmektedir.

 Ferdi Kaza Güvencesi

Araç içerisindeki koltuk sayısına bağlı olarak, sürücü ve araç içerisindeki kişileri kapsayan güvencedir.

 

Özel Sigortanızı Nasıl Alabilirsiniz?

 konya trafiğinde olası kazayla gününüzün berbat olmaması ve maddi zarara girmemeniz için mini hasar sigortası yaptırabilirsiniz. Kiraladığınız araç fiyatları her şey dahil kapsamında olmasına rağmen, mini hasar bu kapsama girmiyor. Ödediğiniz araç ücretine ek olarak 5-6-7 euro civarında  ödediğinizde mini hasar sigortasını almış oluyorsunuz aracınızı teslim alamadan teslimat sırasında personellerimize sigorta ile ilgili sorularınız ve taleplerinizi iletmeniz durumunda sizlere farklı kapsamlı sigorta seçeneklerini sunulacaktır.

 Mini Hasar Sigortanızı Nasıl Devreye Sokabilirsiniz?

 Park veya seyir halindeyken, istenmeyen hasarlı kazalar olabiliyor. Bu durumda kazanız yüksek hasarlı değilse tutanak tutturmuyorsunuz. Buna çok iyi dikkat etmeniz gerekiyor. Polis tutanaklı kazalar mini hasar kapsamına girmediği için, tutanak tutturmuyorsunuz. Bu durumda konya araba kiralama ofisini arayarak bilgi vermeniz yeterlidir. Sizin yerinize mini hasar sigortası zararı karşılıyor. Siz de fazladan bir ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz.